/Files/images/Рисунок1.jpgУ 1904 році в Асіївці була побудована початкова школа, яка навчала селянських дітей читати й писати. У ній навчалось від 250 до 300 дітей, працював лише один вчитель. З 1925 року відкривається семирічна школа. До села прибувають вчителі-предметники: математики, історії, філології.
Після Великої Вітчизняної війни до села приїхали вчителі, які присвятили все життя асіївським дітлахам. Серед них Лебеденко Зинаїда Пилипівна, яка з 1948 року працювала вчителем початкових класів, а потім вчителем української мови та літератури. З 1950 року почала викладати російську мову та літературу Безрук Ольга Василівна.

/Files/images/Рисунок2.jpgВ 1948 році до Асіївки з родиною приїхав молодий спеціаліст-історик Голоденко Микита Петрович. Він одразу став директором школи і перебував на цій посаді до 1964 року. В 50-ті роки в Асіївськії школі навчалось близько 300 учнів. Декілька років вона була середньою, але не вистачало класних кімнат, і школа стала восьмирічною. Нову будівлю школи стали зводити в 1963 році. Це було справжнє народне будівництво. Директор школи Голоденко М.П. постійно знаходився на будівництві. Допомагали батьки, учні, колгосп ім. Фрунзе. З 1963 року Асіївська школа знову стала десятирічною.
Аксьонова Марія Петрівна приїхала в наше село в 1955 році, працювала вчителем початкових класів в Шопанці, Асіївці. З 1969 року працювала заступником директора з навчальної роботи, вчителем географії. Аксьонова Ганна Миколаївна працювала в Асіївській школі з 1959 до 1988 року вчителем початкових класів, фізичної культури, історії. В 1964 році викладати в новій школі приїхали Запорожець Микола Сергійович та Аксьонова Любов Олександрівна. В трудовій книжці Любові Олександрівни один єдиний запис: "Призначена вчителем початкових класів". Микола Сергійович працював завучем школи, близько двадцяти років - директором, викладав математику. З цих відданих селу людей, закоханих у свою справу, почалося формування асіївської інтелігенції. Багато вчителів приїжджало та від"їжджало, а вони залишилися в Асіївці.
На початку 70-х років почалося формування нової генерації вчителів: приїхали Капуста Анатолій Якович та Раїса Василівна, Зозуленко Віктор Миколайович та Ніна Викторівна, Аксьонова Фазіза Ібрагимівна, прийшли до школи працювати Запорожець Любов Дмитрівна, Пісклов Павло Іванович, Караченцев Дмитро Михайлович. Довгі роки директором Асіївської школи був Капуста Анатолій Якович. Цій посаді віддали багато років Безрук Ольга Василівна, Рянська Олена Миколаївна, Запорожець Микола Сергійович.
Кiлькiсть переглядiв: 201